article-spots
article-carousel-spots
programs
Історії

"Валентинки" від айтівців: історії кохання в епоху цифрових технологій

13 лют

До дня закоханих ми зібрали три теплих історії сімей колег, які сьогодні працюють в EPAM і стартували свою ІТ-кар'єру в EPAM Campus. Що допомагає триматися разом в часи змін і чому ІТ — це любов, — розповіді з перших уст. 

Марина і Богдан Михайлови

Познайомилися і живуть у Вінниці, 10 років провели в творчих турне по всьому світу. Разом 18 років, готуються до появи третьої дитини. Марина і Богдан —  Junior Software Test Automation Engineers (на Java та JavaScript відповідно).


Історія знайомства:  

Богдан: Наші стосунки почалися ще в 10 класі школи, під час осіннього балу. Оскільки це сталося 27 жовтня, відтоді відзначаємо 27 число кожного місяця. Далі ми разом вчилися в університеті, потім працювали. Забігаючи наперед, скажу, що для нас нормально жити в режимі постійного спілкування 24/7.  

Марина: Ми багато років займалися спортом. Богдан — акробатикою, я танцями. Зрештою ми поїхали за кордон, брали участь в циркових шоу, виступали на лайнерах. Згодом з допомогою тренерів з “Цирку дю Солей” створили свою програму з повітряної акробатики “Сезони любові”. У ній ми передавали свої почуття: нам як парі це давалося легко, і глядачі цінували нашу щирість. Після 10 років гастролей ми вирішили “осісти”. Обрали ІТ-сферу, пройшли навчання в EPAM Campus. Тут є дещо спільне зі спортом — твій результат залежить від навчання, а навчання — від дисципліни. Якщо щось не виходить — тренуйся більше.  

Про переваги роботи в одній сфері: 

Марина: Я не бачу мінусів. Ще з роботи на лайнерах звикли працювати і відпочивати разом. Можливо, справа в тому, що ми разом зростали і формувалися як особистості, знаємо, що чекати один від одного. Маємо "імунітет". 

Богдан: Ми давно не приносимо роботу додому. А зараз ще й наших двоє дітей не дадуть цього зробити. Навпаки, працюючи в одній сфері маємо більше порозуміння, спільних планів. Мінус — хіба що коли діти хворіють, а в нас обох паралельні мітинги. 

Про спільні захоплення:  

Марина: Наше сімейне хобі — повітряна гімнастика, в якій ми вже більше 15 років. Коли діти підростуть, вони продовжать. Колись я навіть написала і видала підручник "Світ повітряної гімнастики", а Богдан проілюстрував її елементи.   

Богдан: То якраз були мої перші спроби в ілюстрації, верстці та знайомство з ІТ-сферою загалом! На накопичені під час гастролей кошти ми відкрили власний центр циркових мистецтв для дітей. Я не тільки власник, а ще й тренер. Хочемо, щоб діти у Вінниці знали, що світ великий, у ньому багато можливостей, зокрема і через такий захопливий спорт, як гімнастика. 

Які риси ви цінуєте в один одному: 

Богдан: я ціную наполегливість Марини. Вона не дає розкисати на шляху до мрії.   

Марина: я ціную чесність в наших стосунках. Я завжди за те, щоб проговорювати усе, що турбує.  

Чому ІТ — це любов? 

Марина: Наше родинне кредо — завжди рухатися, не стояти на місці. Ми хочемо розвиватися, і в ІТ є багато можливостей для цього. Крім того, компанія реагує, пропонуючи безліч платформ для навчання та зростання. 

Богдан: Тут постійно продовжуєш вивчати нове, реалізовуєш потенціал, мені подобається коло спілкування. Мозок весь час працює.  


Марина Мала та Ахмед Ажаж

Обоє із Запоріжжя, живуть у Києві, познайомилися через застосунок. Разом близько двох років. Марина — студентка EPAM Campus за напрямом автоматизованого тестування на JavaScript. Ахмед – Senior Systems Engineer в EPAM Україна.