article-spots
article-carousel-spots
programs
Історії

Гуманітарії в IT. Чому тестувальник — ідеальна професія для лінгвіста?

20 черв 2020

Існує думка, що лінгвісти можуть працювати лише в гуманітарній сфері і не можуть бути спеціалістами у технічних напрямках. Ми вирішили розвіяти цей міф, адже в саратовському ЕРАМ працюють тестувальники з лінгвістичною освітою. Фахівці Олена Догадова, Анастасія Каковкіна та Юлія Хрущова розповіли як вони прийшли в ІТ. 


Анастасія Каковкіна, Software Testing Engineer 

Взимку 2017 року я навчалася на третьому курсі факультету іноземних мов і лінгводидактики СДУ. Пам’ятаю, як сиділа в холодній аудиторії на лекції, намагалася слухати викладача, але натомість переймалася одним і тим же питанням «А що далі?». Працювати в школі або викладати у виші я наміру не мала, працювати перекладачем не хотілося теж. Що іще міг би робити бакалавр зі знанням англійської я не уявляла. 

Одного разу моя подруга, яка навчалася на розробника на тренінгу EPAM, розповіла мені про тренінг-центр, да можна безкоштовно опанувати нову професію. Особливо мене потішило, що компанія зацікавлена в кандидатах зі знанням англійської. Зізнаюся чесно, на той момент я не була впевнена у своїх силах, але все ж таки вирішила спробувати. 

У липні 2017 року я зв’язалася з рекрутером і одержала матеріали для підготовки до вступу на тренінг з тестування. Уже в кінці серпня я успішно пройшла першу в своєму житті співбесіду. Але тоді я сумнівалася чи зможу поєднувати навчання в університеті та тренінг-центрі, тому я відхилила запрошення. Як я дізналася пізніше, багато студентів суміщають тренінги з навчанням у виші і в них добре виходить. Коли влітку 2018 року я склала іспити і отримала диплом вчителя англійської мови, я знову зв’язалася з рекрутером з тренінг-центру ЕРАМ. Пройшла співбесіду і в листопаді почала навчання на зовнішньому тренінгу, а в березні перейшла до внутрішньої лабораторії.  

Юлія Хрущова, Software Testing Engineer  

Після закінчення університету я чотири роки викладала англійську в приватній школі. Але я розуміла, що це зовсім не те, чим я хотіла би займатися. Я давно мріяла потрапити в ІТ і, нарешті, у 2019 році вирішила спробувати. Я самостійно вивчила теорію тестування і влаштувалась на дистанційну роботу ассессером-тестувальником. Це справді був корисний досвід. По-перше я зрозуміла, що тестування — це той напрямок, в якому я хочу розвиватися. По-друге набула цінні навички та дізналася про численні інструменти тестування. 

Працювати фрілансером з дому мені було не до душі, тому вже через півроку я вирішила, що час рухатися далі. У той час знайомий розповів мені про тренінги ЕРАМ, я подала заявку і вступила до тренінг-центру.  

Олена Догадова, Senior Software Testing Engineer  

Я закінчила СДУ за спеціальністю «Теоретична та прикладна лінгвістика». Вивчала іноземні мови та їх лінгвістичні особливості. Як це не дивно, в нас були такі предмети, як, наприклад МОГЗ (Математичні Основи Гуманітарних Знань), Математика та Інформатика, Основи MS Access, HTML і навіть трохи CSS. Коли я готувалася до співбесіди в тренінг-центр, ці знання дійсно стали мені у пригоді. 

Я завжди любила англійську і хотіла, щоб вона допомагала в роботі, але не була основним засобом заробітку. І де ж таке знайти? В ІТ! Коли знайомі епамівці розповіли мені про тренінг-центр, я вирішила вступити на навчання. І ось я працюю в ЕРАМ майже чотири роки. 

Що потрібно, щоб стати тестувальником? 

Юлія: «Безумовно, бажання вчитися і дізнаватися нове. Сфера ІТ розвивається стрімко, тому головне — не стояти на місці. Для вступу до тренінг-центру ЕРАМ потрібно мати базові hard і soft skills. Наприклад, вміти написати SQL-запит і зрозуміти HTML-код. Звичайно, вміти працювати в команді, бути комунікабельним. Дуже важливе гарне володіння англійською. 

Усім, хто бажає більше дізнатися про тестування я раджу прочитати книгу Романа Савіна «Tестування dot com». ЇЇ переваги — нескладна мова і легка подача інформації. Ще одна корисна книжка — «Тестування програмного забезпечення. Базовий курс»  Святослава Кулікова. Вона знадобиться для підготовки до співбесіди в тренінг-центр, а також стане в нагоді перші півроку роботи. 

Анастасія: «Коли я стала вивчати тестування ПЗ, матеріал виявився дуже зрозумілим. Я не очікувала, що так швидко зможу опанувати цей напрямок. Мій інтерес до ручного тестування, так само як і мотивація, щодня зростали. Я успішно розібралася з такими складними для мене темами, як адміністрування ОС, веб-технології. 

Тестування добре розвиває ключові компетенціїї лінгвіста — вміння зрозуміло комунікувати, працювати з великими текстами. У тестуванні є напрямок Localization Testing — верифікація правильності перекладу додатку. Тут важливо врахувати всі мовні аспекти, а кому, як не лінгвістам, до снаги впоратися з такою задачею». 

Олена: «Головне, пам’ятайте, що все вийде, якщо ви цього захочете. Почитайте книги та статті, подивіться відео. Якщо вам сподобаються процеси і методи тестування, то сміливо йдіть до нас». 

Які можливості відкрила для вас нова професія? 

Олена: «Тестування вплинуло на мій спосіб мислення. Раніше мені іноді говорили, що хід моїх думок не зовсім зрозумілий. Доводилося пояснювати. Тепер мені такого не говорять. А за допомогою методу декомпозиції я навчилася ефективніше вирішувати свої особисті задачі. Наприклад, я стала розбивати великі задачі на дрібніші. Це допомогає уникнути зайвої метушні у багатьох справах, як-от ремонт чи планування відпустки. Цікаво спостерігати за своєю зміною та розвитком». 

Юлія: «Нова професія відкрила можливості кар’єрного зростання. Мені подобається бути частиною професійного ком’юніті тестувальників. Це мотивує прокачувати свої навички. Зараз я активно вивчаю тестування Web-сервісів, Java, методологію Agile. Помітила, що навіть у повсякденному житті використовую Agile. Наприклад, організовую свої справи  за допомогою Scrum-дошки». 

Анастасія: «Мені приємно усвідомлювати, що я допомагаю користувачам вирішувати їх задачі, роблю чиєсь життя кращим. Завдяки новій професії до багатьох речей я почала ставитися більш критично. Зараз розумію, що навіть маленькі деталі відіграють свою роль. Мені подобається їх помічати». 

Що порадите лінгвістам, які хочуть розвиватися в ІТ?  

Юлія: «Завжди складно починати щось нове, особливо в кар’єрі. Насправді лінгвістика та ІТ — не такі вже протилежності. Вони прекрасно доповнюють одне одного. Якщо ви зрозуміли, що вам хотілося б розвиватися в сфері ІТ, це цілком реально. Не бійтеся діяти! Раніше я заздрила випускникам технічних спеціальностей, але потім зрозуміла, що й гуманітарії можуть працювати в ІТ. Доведеться докласти зусиль, але воно того варте». 

Анастасія: «Будь-хто з нас може втілити свою мрію в реальність. Головне, знайдіть те, що вам подобатиметься. В ІТ я відкрила для себе багато цікавого й пізнавального. Зараз я тестую додаток для страхової компанії, мені було цікаво познайомитися зі специфікою її роботи. Наприклад, що і на який строк можна застрахувати, як формується страхова премія». 

Олена: «100% серед ваших знайомих є хтось з EPAM. Розпитайте в них про компанію, наважуйтеся, не сумнівайтеся і приєднуйтесь!» 

А якщо вас зацікавила професія тестувальника, підготуватися до співбесіди в EPAM Training Center допоможуть ці корисні посилання: 

Курс "Web Services Introduction" 

Курс "Software Testing Introduction"