Ваш мозок здатний зберігати набагато більше інформації, ніж ви думаєте. Ключ до "розблокування" цих прихованих можливостей пропонує наука, у вигляді методик запам'ятовування. Підібрали для вас три способи, які допоможуть краще опанувати матеріали курсу IT Fundamentals!
Метод Цицерона та палац пам'яті
За двома назвами ховається тий самий метод запам'ятовування через асоціації та візуалізацію. Зараз пояснимо, чим відрізняються ці способи.
Аби запам'ятати велику кількість нових термінів та визначень, використовуйте "дорогу Цицерона": згадайте шлях, яким ви ходили багато разів – знайому дорогу з університету або до роботи. А тепер для кожної опорної точки (зупинки транспорту, магазину, клумби) прив'яжіть один новий факт та придумайте асоціацію – яскраву та живу.
Тепер, щоб згадати усі потрібні факти, вам потрібно уявно "пройтися" вашою дорогою, послідовно згадуючи усі точки, за якими ви закріпили слово. Приклад:
Факт: в одному мегабайті міститься 1024 кілобайт.
Асоціація: На ринку вирішив купити яблука, спитав у продавчині скільки яблук в одному ящику — виявилось, 1024. Думав купити кіло, але довелося брати весь МЕГАграм.
Якщо вас завжди дивувало, як математики запам'ятовують 1000 і більше символів числа 𝛑, то секрет полягає саме у методі Цицерона.
Палац пам'яті – це та сама дорога Цицерона, але у менших масштабах. В цьому методі, замість дороги, вам потрібно уявити знайому кімнату, а опорні точки прив'язати до об'єктів, що в ній розташовані. Ходити по кімнаті потрібно за одним і тим же напрямком.
Мнемоніка: музика та акроніми
Пам'ятаєте набридливу рекламу йогурту в телевізорі? Там ще була така мелодія весела...
Маркетологи давно знають про силу мнемоніки: приховані спогади легко пробуджуються асоціаціями з музикою, кольорами та запахами. Цей інструмент можна використати собі на користь.
Важко запам'ятати усі закони булевої алгебри? Складіть акронім! Наприклад: Cuddly Alpaca Impolitely Imitates Angry Duck (Commutative, Associative, Identity, Idempotent, Annulment, Distributive). Звісно ж, окрім законів алгебри, метод акронімів можна використати для будь-яких списків, де є важливим порядок (кольори райдуги або розташування планет Сонячної системи як приклад).
Підготуйте плей-лист для навчання. Для кожної теми підберіть 2-3 пісні – їх потрібно слухати на повторі, щоб міцно зв'язати з вивченим матеріалом. Музику та ритм мозок запам'ятовує набагато легше, ніж суху інформацію – тому перед екзаменом буде достатньо послухати плей-лист та подумки "пробігтися" за всіма темами.
П'ять інтервальних повторень
Один з найпростіших способів запам'ятовування, який не вимагає ані карток, ані списаних блокнотів та ручок. Для нього ви можете використовувати будь-який тайм-менеджер, або просто будильник.
Отож, ви вивчили нову тему. Відпочиньте та повторить її знову через годину. А потім ще раз – через 8 годин. І ще раз – через 24 години. Потім 3 дні, 5 днів – і нарешті після останнього, п'ятого, повторення, матеріал має надійно відкластися у довгостроковій пам'яті. Це – один з найпопулярніших та найефективніших методів, про який можна почути на усіляких вебінарах про "секретні техніки спецслужб". І він відмінно працює – перевірено на собі.