Наше життя постійно підкидає нам проблеми, які потребують вирішення. Однією з найважливіших навичок лідерів та ефективних людей у будь-якій галузі є вміння вирішувати проблеми. Це відкриває безліч можливостей, в тому числі підвищення по службі та/або збільшення зарплатні. Гарна новина – це вміння ви можете набути і розвинути на практиці, адже студенти EPAM University не лише вивчають предметну область, в якій згодом працюватимуть, але й активно практикують soft skills. Сьогодні студентка напрямку JavaScript-розробки Марія Мельникова поділиться, як і навіщо покращувати навичку розв’язання проблем.
Спрощуйте задачі
Люди схильні ускладнювати проблеми і робити їх більшими, ніж вони є насправді. Спробуйте розділити проблему на дрібніші частини, крок за кроком намагаючись визначити де і що пішло не так, як ви очікували. Потім спробуйте знайти і підібрати найбільш просте і очевидне рішення. Як ми знаємо, найчастіше саме прості речі виявляються більш ефективними.
"Вирішити задачу означає звести її до простішої задачі", – Волтер Ворвик Сойєр.
Тренуйте мозок іграми на логіку
Це, без сумніву, допоможе розвинути стратегічне мислення. Завдяки цьому вам буде легше планувати рішення проблем.
Використовуйте метод «Чому»
Один з найпростіших методів виявлення проблем. Він полягає в тому, щоб запитувати «Чому?» доти, поки не буде знайдено корінь проблеми. Знаючи його, набагато простіше відшукати і рішення.
Починайте з кінця
Перед тим, як збирати інформацію, поміркуйте, що ви робитимете після того, як проблему буде розв’язано. Так ви зможете сфокусуватися і уникнути додаткового аналізу та розробки ідей. Якщо ваша відповідь "Нічого", можливо, проблема не потребує вирішення.
"Якщо не можеш вирішити проблему – почни нею керувати", – Роберт Шуллер.
Робіть нотатки
Буває, протягом дня думаєш про проблему і раптом в голові виринає ідея її вирішення, але під кінець дня воно цілковито губиться. Гарний спосіб запобігти таким ситуаціям – занотовувати все в щоденник. Це буде корисно, щоб структурувати і візуалізувати проблему.
Подивіться на проблему під різними кутами
Перш ніж прийняти будь-яке рішення, подумайте, як вчинила б та чи інша людина на вашому місці. Спробуйте проаналізувати ситуацію, поглянути на неї зі сторони і уявити, що вона сталася не з вами.
"Набагато складніше побачити проблему, ніж знайти її вирішення. Для першого потрібна уява, а для другого – лише вміння", – Джон Десмонд Бернал.
Беріть участь у мозкових штурмах
Так ви навчитеся швидко генерувати і пропонувати ідеї, а також обмінюватися думками з іншими людьми.