article-spots
article-carousel-spots
programs
Новини

Переваги та недоліки професії програміста

12 вер 2020

У День програміста ми вирішили розібратися в особливостях професії, а допомагав нам у цьому Володимир Іванов, Lead Software Engineer в EPAM. 

Робота програміста, як і будь-яка інша, має свої переваги та недоліки. Але перш ніж їх аналізувати, варто з’ясувати чи підходить вам ця професія. Якщо вона не для вас, то жодні переваги не змусять вас досягти успіху в цій справі. Але давайте ближче до діла.  

Недоліки  

Сидячий спосіб життя. 

Ви дійсно багато сидите. Це загрожує гіподинамією і, в подальшому, проблемами зі здоров’ям. Як з цим боротися: тренажерний зал, біг, командні ігри, фітнес-браслети.  

Високий темп індустрії. 

Насправді, це можна віднести як до недоліків, так і до переваг. Потрібно постійно вчитися просто для того, щоб залишатися на місці. Технології змінюються з неймовірною швидкістю. Як з цим боротися: читати блоги, випробовувати нові технології у вільний час, ходити на конференції (Mobius вже зовсім скоро!), проходити курси.  

Можлива одноманітність. 

Я знаю, це може суперечити попередньому пункту. Може так статися, що ви будете сидіти на одному проекті кілька років і верстати в’юшки. І на наступному теж. Як з цим боротися: вивчати суміжні області, просити керівника змінити задачі/проект, змінювати місце роботи.  

Стереотип: «ти ж програміст». 

Це означає, що тобі доведеться лагодити принтер сестри тещі. Як з цим боротися: казати чесно, що ти цього не вмієш. На стереотипи не зважати, вони є всюди.  

Переваги  

Престижна робота.  

Ви — інженер! Ви створюєте щось нове, що допомагає людям жити краще. Це чудово.  

Гарна компенсація.  

Подивиться на HH або Glassdoor, скільки отримують розробники. Окрім зарплат зазвичай є кава, «плюшки» в офісі, ДМС, компенсація витрат на спорт, бюджет на конференції.  

Гнучкий графік/дистанційна робота.  

Світ все більше тяжіє до дистанційної роботи: всім потрібні найкращі спеціалісти, і не факт, що вони мешкають в тому ж місті, де розташована компанія. Тому розробники почуваються вільніше в плані графіку. Головне — встигати все вчасно і бути присутнім на зустрічах.  

Ринок продавця.  

Ви продаєте свій час. Розробників не вистачає — ринок на вашому боці, торгуйтеся і шукайте кращі умови.  

Різноманіття технологій.  

Обирайте те, що вам до вподоби. Розробляти веб-сайти? Писати бекенд на Java? Писати додатки для iOS на Swift? Опануйте потрібні навички та насолоджуйтесь своєю роботою.  


Сподіваємося, що наш матеріал допоміг вам впевнитися у виборі професії. А ми готові в цьому допомогти! Обирайте напрям, який вам до душі і реєструйтесь на тренінги.