Навесні Харківський національний університет ім. Кузнеця спільно з EPAM допомагали дітям підготуватися до НМТ з математики на спеціальному марафоні MathGo. Всього зареєструвалося понад 850 учасників з усіх куточків країни. Разом вони вирішили понад 87 тисяч завдань та позмагалися за цінні призи.
За даними дослідження PISA, українські школярі демонструють результати нижчі за середні з математики, а війна та вимушене дистанційне навчання лише поглибили освітні втрати. Крім того, діти з маленьких містечок і сіл мають ще більше викликів: нестабільний зв’язок, менші фінансові можливості для купівлі гаджетів чи індивідуального донавчання з репетитором. Тож ініціативи на зразок MathGo не лише популяризують математику, а й створюють рівні умови для молоді незалежно від місця проживання. Крім того, марафон став колом однодумців, осередком для тих, хто захоплюється математикою і пов'язує своє подальше життя з цим предметом.
Марафон тривав місяць і проходив повністю безкоштовно. Основною платформою для навчання стала мережа Discord. Формат дозволив учасникам гнучко розподілити свій час: завдання та матеріали були доступними для опрацювання в будь-який момент. Результати успішності фіксувалися в спеціальній рейтинговій таблиці.
Організатори – представники університету та компанії EPAM – намагалися підтримувати мотивацію старшокласників. Тож додатково запланували більше 10 подій: разом відзначили день числа Пі, провели квест з пошуку математичних формул, конкурс мемів, говорили про профорієнтацію тощо.
В результаті понад 700 учасників успішно звершили марафон, а 10 лідерів рейтингової таблиці отримали призи, серед яких три планшети iPad.
Єлизавета Окпокора, учениця 11 класу Дніпровського ліцею м. Дніпра, яка увійшла до трійки найкращих та отримала 200 балів на НМТ з математики, історії та української мови, ділиться враженнями: «Я часто беру участь в подібних змаганнях. Цього разу умови були прозорі, в будь-який момент можна було перевірити свій рейтинг. Було нелегко, завдання – нові, і водночас вони відповідали структурі завдань для НМТ. Займатися можна було в будь-який час, зазвичай в мене це займало 2-3 години щодня. За місяць я використала зошит на 96 аркушів. MathGo - це не лише про отримання знань з математики, але і вміння організуватися і йти до мети».
Дарина Бартош, учениця 11 класу з Харківського ліцею №163 Харківської міської ради, як перевагу марафону вказує доступ до великої бази завдань та можливість отримати цікаві призи.
Денис Гриньов, керівник освітніх програм в EPAM Campus: «Для нас важливо було не лише «прокачати» знання з математики, але і дати впевненість в своїх силах. Ми також проводили консультації про умови перебігу НМТ цього року, це допомогло дітям уникнути зайвого хвилювання. Ми сподіваємося, склавши успішно НМТ, діти зможуть вступити до омріяного вишу, і можливо, в майбутньому приєднаються до команди EPAM».
Максим Серпухов, засновник марафону, переконаний: «Вивчення точних наук може і має бути цікавим та веселим, адже це — найпростіша мотивація до успішного навчання та гарних результатів. Цей марафон об’єднав талановиту молодь і став мостом для їхнього подальшого розвитку, навіть у непростих обставинах війни».
Безкоштовний онлайн марафон із математики – це приклад того, як можна підтримати школярів у складних реаліях воєнного часу. Його учасники не лише прокачали свої знання, а й отримали цінний досвід організації свого часу й вирішення нестандартних завдань. Організатори планують і надалі розвивати подібні освітні ініціативи і вже працюють над новими проєктами. Слідкуйте за анонсами.