Чому під час дистанційних занять або дзвінків одногрупникам важливо не обмежуватися аудіозв’язком і використовувати відео за будь-якої можливості? Як налаштувати свій девайс так, щоб гарно виглядати в кадрі? Особливо якщо для вас все це новина і ви навіть селфі жодного разу не робили? Ілля Таборовець, Head of EPAM Video Production, ділиться найпростішими рекомендаціями щодо створення ідеальної картинки.
Коли краще використовувати відеозв’язок?
В ситуації, коли всі оффлайн-заходи скасовано, а студенти вже перейшли на онлайн-навчання, дуже важливо підтримувати стосунки з однокурсниками та викладачами з максимальним ефектом присутності. Зазвичай стається так, що для дзвінків використовують виключно аудіозв’язок, однак Ілля Таборовець переконаний в наступному: якщо співрозмовники не просто чують ваш голос, але також бачать вас, розмова вийде набагато результативнішою.
Ілля Таборовець: «Якщо я можу підключитися до мітингу з відео, я завжди так роблю. Тому що з відео люди відчувають мене краще. Вони бачать, що я не сплю в цей момент, а уважно їх слухаю».
Як підготуватися до сеансу відеозв’язку? Добра новина полягає в тому, що для цього не потрібно очолювати відеопродакшн в EPAM чи розбиратися у відеоформатах і заглиблюватися в технічні нюанси — достатньо засвоїти кілька базових правил.
Головне у відеоконференціях — все ж таки звук
Всі рекомендації стосовно зображення позбавлені сенсу, якщо ваші співрозмовники будуть погано чути те, що ви говорите. Тому перше і найголовніше — знайдіть максимально тихе місце для відеодзвінка. Друге — переконайтеся, що вбудований мікрофон вашого пристрою працює добре. Якщо перевірити це немає часу чи можливості, використовуйте гарнітуру.
Хай стане світло. Чим більше — тим краще
Освітлення — це головне. Ідеальним варіантом можна вважати той, коли у вас є велике вікно без прямого сонячно світла, розташоване не навпроти вас, не ззаду, а десь збоку. Якщо немає вікна або розмова відбувається ввечері, потрібно використовувати достатньо яскраву настільну лампу, розміщену збоку, але не спрямовану на вас.
У веб-камер і камер мобільних телефонів малий розмір матриці, і вони дуже сильно залежать від освітлення. Однак слідкуйте за тим, щоб джерело світла — не має значення це вікно чи настільна лампа — в жодному разі не потрапляло в кадрі.
Перевірте що у вас за спиною і у що ви одягнені
Ідеальний фон – рівномірна та однотонна поверхня. Якщо у вас є вибір, нехай це буде який-небудь не дуже світлий фон, тому що камера може почати плутатися в налаштуваннях балансу білого, і ваше обличчя стане занадто темним або набуде нехарактерних відтінків на зразок зеленого або синього.
Ще одна важлива деталь — колір вашого одягу. Бажано, щоб він відрізнявся від кольору фону, тобто не зливався з ним. Щодо решти жорстких правил немає, хоча ми все ж таки не рекомендуємо підключатися до відеодзвінку в халаті, якщо ви раніше не приходили в ньому до офісу :)
Розташуйте камеру правильно
Перше, на що варто звернути увагу — відстань до камери. Вас не повинно бути забагато чи замало в кадрі. У всіх веб-камер дуже широкий кут зйомки, і в більшості випадків виникає ефект вічка на дверях. Але шляхом експериментів завжди можна досягти того, щоб виглядати природньо. Різні пристрої поводять себе по-різному, тому почніть з відстані приблизно в півметра, а далі орієнтуйтеся на свій смак.
Другий момент — камера обов'язково повинна знаходитися на рівні ваших очей і при цьому не повинна бути нахилена ні вгору, ні вниз. Так як занадто великий кут нахилу може сильно спотворити зображення. Камера нахилена вниз — дивний вираз обличчя з великими очима вам забезпечений. Камера спрямована вгору — готуйтесь до того, що співрозмовники будуть споглядати ваше друге підборіддя.
Виходьте на зв'язок, попередньо закріпивши камеру
Якщо ви вирішили використовувати мобільний телефон для дзвінка (або для запису відеоповідомлення), ніколи не робіть цього, тримаючи пристрій у руці. Встановіть його на тверду поверхню і закріпіть будь-яким зручним способом. Тому що, якщо дзвінок або запис триватиме довше кількох хвилин, ви точно не зможете втримати пристрій у руках рівно.
Чому це важливо? Банальна турбота про співрозмовників. Якщо ви протримаєте телефон в руках довше кількох хвилин, картинка почне постійно змінюватися, а разом з цим може «стрибати» й баланс світла. Рано чи пізно подібне мерехтіння почне заважати і вашим співрозмовникам стане складніше зосередитися на предметі розмови. Залиште зйомку з рук для stories в соціальних мережах.
Чи потрібно «гратися» з налаштуваннями девайсу?
Сучасні веб-камери та смартфони – це дуже добре автоматизовані пристрої. Ви, звичайно, можете спробувати змінити налаштування та випробувати різні режими, однак кардинально ситуацію не зміните, особливо, якщо до цього не займалися фотографією або відеозйомкою професійно.
Тому повертаємося до перших пунктів: перш за все потурбуйтесь про гарне освітлення.
Перевірте і переконайтеся, що все ОК, завчасно
Підключіться до дзвінку трохи раніше, щоб перевірити як ви виглядаєте на відео. Включіть камеру і впевніться в тому, що освітлення достатньо, ви дивитеся прямо на співрозмовника, а на задньому плані не стрибає кіт (хоча, кота можна залишити — це привід для смолл-тока, поки всі інші не підключилися).