article-spots
article-carousel-spots
programs
Новини

EPAM University Ambassador – як ЕРАМівці цілий семестр викладали курс FrontEnd в університетах Києва

22 жовт 2019

Щодня в ЕРАМ розробляють багато проектів, застосовують нові технології, рішення, які змінюють світ на краще. Ця експертиза напрацьована за 25 років, і компанія готова ділитися нею з майбутніми ІТ-спеціалістами. Щороку ЕРАМ робить мільйонні інвестиції в освітні проекти, але не лише фінансова допомога потрібна нашим університетам. Їм також потрібні люди, які щиро прагнуть допомогти. Маючи перший та один з найбільших внутрішніх центрів підготовки ІТ-спеціалістів в Україні, ЕРАМівці постійно пропонують ініціативи, покликані зробити підготовку українських студентів більш практичною.

Взимку цього року саме з бажання Вікторії Міронової, Senior Software Engineer, та Євгенія Кисельова, Software Engineer Team Leader, дати студентам сучасні знання,  з’явилася ініціатива EPAM University Ambassador. В двох київських вишах в межах конкретних дисциплін спеціалісти ЕРАМ активно включилися в навчальний процес. 

Самостійно це все було б складно зробити. Тому організацією навчання зайнялися колеги з EPAM University Programs, зокрема, Олексій Дишлевий, Lead Resource Development Lab Head. А до формування програми, контенту та безпосередньо проведення занять долучилися програмісти-волонтери.  

Хоча зазвичай ІТ-спеціалісти з production завантажені на проектах, але кожен з двадцяти волонтерів знайшов час, щоб поділитися досвідом і професійними секретами. Причина залученності проста – в свій час вони не мали доступу в своїх вишах до актуальних, практичних знань. Крім того, волонтери розуміють, що це інвестиції у підготовку майбутніх своїх колег. Тому спільно взялися до справи - і ось вже маємо перших «випускників», другокурсників у київському політеху та університеті Шевченка.  

Як проходило навчання, що вразило викладачів-волонтерів та студентів, результи програми FrontEnd та чи варто чекати продовження, - зібрали найцікавішу інформацію. 

Андрій Шоферівський, Software Engineer, викладав теми «DOM» і «Обробка форм в JavaScript»:  

Я сам закінчив універ рік тому. Хотілось би, щоб в свій час нам давали класні сучасні приклади, практичні знання. Більше, ніж просто теорію. Звісно, студенти завжди залишаються студентами :) Проте я з захватом констатую, що деякі з них в плані FrontЕnd розробки дійсно сильно підготовлені як для другого курсу! Маю надію, що наші лекції також приносять користь студентам, бо вони більш спеціалізовані, вузьконаправлені. До речі, зрадів, коли дізнався, що кілька студентів вже перейшли на навчання в лабораторію ЕРАМ.

Вікторія Міронова, ініціаторка програми:  

Більше 10 років я поєдную роботу розробника та викладача. Тому розумію, наскільки цікавіше студентам отримувати інформацію безпосередньо від людей з production. Такі заняття та менторинг мотивують, розширюють кругозір та дозволяють побачити свій шлях в ІТ. Моя мрія залучити практикуючих програмістів до співпраці з студентами, крім передачі «сакральних знань по фронтенд», дозволила з перших кроків в ІТ індустрії прищепити молодим спеціалістам наші цінності, прагнення стати кращими інженерами.

Студенти також задоволені цим пілотним проектом. Нікіта і Аня, студенти другого курсу КПІ, діляться враженнями: 

Вся інформація, яку нам викладали по FrontEnd, дуже доречна. Видно, що лектори компетентні у своїй справі. Також сподобалась лекція по Security (*читав Євгеній Кисельов). Це актуальна тема, оскільки зараз багато кіберзлочинності. Цікаво послухати про захист персональних даних. Навіть захотілось більше почитати поза лекціями.
Звісно, перевагою спілкування з практиками є знання «не з методички». Такі викладачі можуть розказати, які інструменти, стандарти працюють зараз, а не 5-10 років тому. Також це можливість завести корисні знайомства.

Програма пройшла успішно, близько половини студентів були рекомендовані на різні етапи навчання EPAM University Program, з яких 14 чоловік – вже на 2-й етап в лабораторію, і мінімум п’ятеро по завершенню курсу відповідали рівню Junior ІТ спеціаліста. Це дає їм перевагу для вступу в лабораторію ЕРАМ, можливість не проходити технічні інтерв’ю і, навіть, відразу потрапити на проекти.  

Сучасна освіта – питання дискусійне. Поки одні традиційно відвідують офлайнові заняття у виші, другі – переходять в онлайн, інші – прогнозують, що за кілька років навчального процесу як такого не існуватиме, лишиться актуальним лише вміння працювати з інформацією. Проте, повертаючись до реальності, Україна ― одна із найбільших країн у Європі, тут хороша освітня база, яка потребує підтримки бізнесу. Не лише матеріальної, але і в передачі напрацьованої експертизи. Тому для ЕРАМ – працювати спільно з університетами, запускати освітні програми є частиною діяльності, яка допомагає зробити галузь ефективнішою.  

Зважаючи на результативність пілоту, ЕРАМ готовий продовжувати співпрацю з вишами, запускати подібні програми в інших українських освітніх закладах, за іншими напрямами. Більш того, вже в цьому семестрі розпочато спільний курс на одному з факультетів НТУУ КПІ - але про це розкажемо згодом. Водночас, готові допомагати і іншим університетам, ділитися досвідом і знаннями, вдосконалювати навчальні програми, щоб випускати професіоналів ІТ.