Перший офіційний реліз .NET Framework відбувся у 2002. З того часу .NET Framework було перевидано як .NET Core, а відтак перейменовано на .NET, для спрощення. Кожна платформа, що існує так довго, вкривається шаром міфів і непорозумінь. Розглянемо деякі з них і з’ясуємо, наскільки вони правдиві.
.NET платний?
Так було тільки спочатку, коли .NET Framework щойно вийшов. Невдовзі, з’явилися кілька альтернативних FOSS (free and open source — безплатних, з відкритим кодом) реалізацій, серед яких найбільш помітною була Mono. Вперше вона вийшла у 2004 і значно вплинула на розвиток .NET. У 2016 Microsoft випустив .NET Core, як FOSS перевидання, натхненне Mono. Відтоді більшість наявних та нових інструментів .NET для розробки та автоматизації тестування мають відкритий код і розповсюджуються безплатно.
.NET сумісний виключно з Windows?
Починаючи з Mono та .NET Core, платформа доступна для всіх основних операційних систем: Windows, macOS і Linux. На додаток, Xamarin, який розробила команда Mono, а потім придбав Microsoft, дозволяє інженерам використовувати .NET інструменти, щоб створювати та тестувати мобільні застосунки для Android та iOS за допомогою єдиної бази коду.
.NET повільно працює?
Microsoft витратив багато часу на найдрібніші налаштування продуктивності платформи, щоб .NET був надзвичайно швидким. Зрештою, .NET 7, остання версія наразі, працює швидше ніж будь-коли раніше. До того ж, платформа має багато вбудованих інструментів для налаштування продуктивності відповідно до потреб вашого проєкта, що дозволяє конкурувати з мовами нижчого рівня.
Екосистема .NET розробки є замкненою і дорогою?
Нині Microsoft безплатно надає доступ до Visual Studio Community Edition — інтегрованого середовища розробки з повним функціоналом. На ринку також доступні інші безплатні та платні варіанти, як-от JetBrains Rider, VS Code та багато інших текстових редакторів. Багато з них працюють на базі проєкту OmniSharp, який спрямовано на досягнення найкращого досвіду розробки завдяки забезпеченню сумісності якомога більшої кількості редакторів з платформою .NET.
.NET використовують тільки підприємства?
.NET — це відмінний вибір для таких підприємств і установ, як банки, страхові компанії та медіакомпанії, але це тільки вершечок айсберга. Цю платформу традиційно обирають для розробки вебзастосунків і десктоп програм, але вона є не менш популярним варіантом для мобільної розробки, Інтернету речей, машинного навчання, розробки вбудованих програм та ігор і навіть VR/AR. До прикладу, Unity використовує C# як основну мову розробки для тисяч ігор, Stack Overflow застосовує ASP.NET Core для серверної роботи, Bitwarden побудовано на .NET — цей список можна продовжувати.
.NET має обмежений набір інструментів і можливостей для автоматизації тестування?
Який би тип автоматизації на проєкті ви не впроваджували, ви завжди матимете з чого обирати. Можливості .NET насправді дуже різноманітні. Платформа пропонує: фреймворки модульного тестування та ранери, різні загальні інструменти, як десктопні, так і мобільні, для автоматизації тестування веб-API та інтерфейсу користувача, автоматизацію тестування ігор, тестування продуктивності, BDD інструменти, дублери, перевірку архітектури проєкту, бібліотеки тверджень, генерацію тестових даних, візуальне та мутаційне тестування тощо.
До речі, для тестувальників-автоматизаторів, що тільки починають свій шлях, експерти EPAM створили навчальний Test Automatiom roadmap — детальну мапу тем та технологій, за якими варто рухатись в навчанні.
Сподіваємось, ми допомогли вам дізнатися більше про .NET і розвіяли найбільш поширені міфи про цю платформу. .NET продовжує стрімко розвиватися і пропонує чимало переваг для розробників та інженерів з автоматизації тестування, які з ним працюють. Тож, цілком логічно приєднатися до цього процесу: переглядайте доступні можливості від EPAM University для .NET початківців і приєднуйтесь до нас!