RPA – це технологія автоматизації бізнес-процесів, яка ґрунтується на застосуванні програмних роботів. Але що означає «робот»? Звісно, це не ті роботи з попкультури, як у фільмі «Термінатор» або «Зоряні війни» – насправді це програми, які виконують дії за заданим сценарієм. Вони допомагають нам автоматизувати рутинні повторювані процеси та зменшити витрати.
У цій статті Сейдігалімов Серік, Senior Software Engineer в EPAM Кazakhstan, поділиться корисними матеріалами для самопідготовки, які допоможуть тобі розширити твої знання в царині RPA.
Чим RPA відрізняється від інших технологій автоматизації?
Відмінною ознакою RPA є здатність відтворювати дії людини під час взаємодії з застосунками. В технології RPA часто застосовується скрейпінг для роботи з користувацьким інтерфейсом (UI) застосунків, зчитування та вилучення даних про UI-елементи: поля для введення даних користувача, кнопки авторизації тощо.
У кожного UI-елемента є такі властивості, як текст, клас, id, абсолютна позиція, назва застосунку, тож ми можемо їх розпізнавати й виконувати різні дії над ними, наприклад, натискати на кнопку, вводити текст у поле або імітувати натискання «гарячих» клавіш. Іншими словами, робити те саме, що й людина, працюючи за комп’ютером.
Які процеси підлягають роботизації?
Тепер поглянемо, які процеси ми можемо автоматизувати завдяки цій технології:
- Процеси, які регулярно виконуються за одним і тим самим алгоритмом, мають низький рівень винятків або ж не потребують аналітичних суджень.
- Процеси, які містять структуровані та якісні дані, як-от Excel-таблиці, високоякісні заскановані зображення документів, електронні листи тощо.
- Процеси, що взаємодіють зі стабільними системами та застосунками, до прикладу, програмами з середньою тривалістю оновлення 5-10 секунд чи менше.
Ось кілька прикладів інструментів оцінювання бізнес-процесів, які можуть допомогти вам вирішити, чи підходить процес для RPA:
Яке ПЗ допомагає розробляти RPA-процеси?
Згідно з даними, які наводить Gartner у своєму магічному квадранті для RPA за 2023 рік (див. рисунок нижче), такі постачальники як UiPath і Automation Anywhere залишаються лідерами в RPA-технології.
Ми зібрали матеріали з розроблення програмних роботів на цих платформах для самостійного вивчення:
UiPath
- Навчальний курс з розроблення програмних роботів
- Використання селекторів
- Настанови щодо написання коду для RPA
Automation Anywhere
- Посібник з встановлення і запуску Automation Anywhere
- Посібник зі створення роботів для початківців
- Навчальний курс з розроблення програмних роботів
- Рекомендації та стандарти проєктування роботів
- Як розробляти функції, які можна повторно використовувати
- Архітектура Automation 360
- Настанови щодо безпечного проєктування і розроблення роботів
Сподіваємося, що наша добірка допоможе вам зробити перші впевнені кроки у вивчення технології RPA. Нехай щастить!