Ми постійно проводимо заходи для тих, хто цікавиться навчальними програмами, щоб згодом працювати в ІТ галузі. На ці зустрічі приходять багато різних людей – від школяра до юриста з десятирічним досвідом. І вони ставлять найрізноманітніші питання. Багато питань. Разом з Володимиром Янцовим, EPAM Talent Acquisition Manager, зібрали практично все, що вас може цікавити і дали вичерпні відповіді в цьому матеріалі.
1. Як розшифровується ЕРАМ?
EPAM - абревіатура англійською від «Effective Programming for America». Назва пов’язана з історією створення компанії. В 1993 році Аркадій Добкін та Леонід Лознер створили своєрідний стартап, який в Білорусі, а саме в Мінську, розробляв рішення для американських компаній-замовників. Саме це лягло в основу абревіатури. Дух того стартапу для ЕРАМ важливо не втрачати і зараз, коли компанія представлена глобально в більш ніж 25 країнах, співпрацює зі світовими гігантами і налічує більше 33 тисяч співробітників.
2. Чи можна в ЕРАМ навчатися онлайн? І що це за курс - FrontEnd Online?
Так, ЕРАМ University Programs поступово переходить в онлайн формат. Нашою першою ластівкою став курс FrontEnd Online. За два набори, навчання пройшли близько 1000 кандидатів. Для програми характерні автоматизація процесів із використанням bot-ів, зручний онлайн формат, який надає нову можливість навчатися, навіть, якщо у вашому місті немає офісів ЕРАМ. Компанія в цілому, і зокрема EPAM University Programs рухаються до ще більшої відкритості в масштабах всієї країни. Цьому також сприятиме застосування blended формату навчання – це такий собі мікс онлайн лекцій та воркшопів під наглядом продакшн інструкторів.
3. Який графік навчання?
В рамках першого етапу, зовнішнього факультативу, заняття починаються в вечірній час, зазвичай в проміжку між 5 та 7 вечора.
Заняття на другому етапі, pre-production lab, зазвичай, проходять в робочі дні, з 10 до 18, але розклад інколи може змінюватися в залежності від лекторів.
4. Який мінімальний обсяг знань потрібно мати кандидатам?
Логічне мислення, розуміння ООП, знання алгоритмів і структури даних. І звичайно, базові навички в тому напрямку, який ви обрали. Програми розроблені так, що студент технічної спеціальності третього року навчання буде мати необхідний набір навичок і вмінь, отриманий у виші. Також не варто забувати про англійську і softs kills.
5. З якого курсу приєднуються?
Для участі у програмі розглядаються, перш за все, студенти третього і старших курсів, аспіранти, випускники. Технічна освіта є бажаною, але не обов'язковою.
Студентам-другокурсникам рекомендуємо подавати заявки починаючи з другого семестру (лютий і пізніше).
Зарахування до групи відбувається за результатами технічного комп’ютерного тестування і після перевірки рівня англійської мови під час співбесіди із рекрутером.
6. Який рівень англійської має бути достатнім, щоб потрапити на навчання?
Бажаний рівень англійської B1 згідно стандартів володіння іноземною мовою CEFR. Чим вищий рівень, тим краще для вас – це дає більшу кількість цікавих опцій в роботі. Але зважайте, що фокус саме на розмовну англійську. На жаль, підхід «читаю\розумію\пишу» не підходить.
7. Чи можна взяти паузу в навчанні і в наступному курсі поновитися з точки старту?
Після закінчення першого етапу навчання студентів очікують технічні перевідні інтерв’ю або захист індивідуальних проектів. У разі невдалого захисту, форс-мажорних обставин або неготовності з будь-якої причини продовжити навчання саме зараз – студенти мають таку опцію, але це скоріше виключення із правил.
8. На який напрям найбільший попит?
Вже кілька років поспіль найпопулярнішими є класичні напрямки - Java, FE\JS, мануальне та автоматизоване тестування.
9. Який час на перехід на продакшн?
95-98% випускників програми, які успішно пройшли обидва етапи навчання – зовнішній факультатив та pre-production - отримують пропозицію приєднатися до компанії. В середньому вся програма, обидва її етапи, займає до 4-5 місяців, після яких випускнику можуть запропонувати розпочати співпрацю із компанією у якості Junior спеціаліста. Але бувають й винятки – хтось швидше, хтось повільніше проходить всі етапи. Все залежить від мотивації і цілеспрямованості студентів, їх вміння визначати пріоритети і керувати своїм часом.
10. Найближчий старт Devops/Java/BA... тощо
Єдиною точкою реєстрації і розміщення наборів є training.epam.ua – Training Portal. Бажаючим треба зареєструватися на порталі і потім окремо на обраний напрям. Також інформація публікується в каналах ЕРАМ University Programs в соцмережах.
11. Які нові набори з’явилися чи заплановані в 2020 році?
В Україні в ЕРАМ є п’ять локацій – Київ, Львів, Харків, Дніпро, Вінниця. В кожній з них з’являються нові напрямки. В 2019 мова йде про Python, PHP, Security Testing, BA напрямки, не кажучи вже про зростаючий попит на «нетехнічні» напрямки HR, TA, Marketing, Content Creation, Content Visualization.
12. Як зробити кар’єру в ЕРАМ? Чи є спеціальні програми?
Якщо після навчання ви почнете співпрацю з компанією, у вас буде ціла низка можливостей для зростання.
В ЕРАМ є практика розробки власного кар’єрного просування - Personal Development Plan (PDP), що фактично є покроковим to-do списком.
Крім цього у вас буде підтримка People Specialists, які допомагають правильно сформувати та чітко слідувати цілям.
Також зауважте, що окрім EPAM University Programs в компанії існує ще два підрозділи, які відповідають за навчання співробітників – Learn&Development та English Department. Є багато навчальних програм різних форматів – лекції, вебінари, тренінги та ін. Варто також звернути увагу на спеціальну програму менторства, коли у спеціалістів є можливість побути менті, в якого є наставник що допомагає опанувати технологію, або в подальшому самим стати менторами.
Залишилися питання? Дайте нам знати і ми дамо на них відповіді в наступних матеріалах.