Майбутнє за мобільними пристроями. Це давно вже не гіпотеза, а факт. Що б десь не відбувалося, завжди знайдеться людина, яка зніме це на телефон. Такою є наша реальність зараз і вона залишиться такою ще довго.
В середовищі розробників сперечаються щодо протистояння Android та iOS. Залишається питання: хто ж виживе у цій “епічній битві”? Відповідь – обидві. Існувати будуть дві системи, тому що конкуренція визначає розвиток мобільного ринку. Більше того, наші розробники прогнозують зростання кількості універсальних інструментів як в Android, так і в iOS.
На перший погляд ці дві платформи сильно відрізняються. Але якщо розглянути їх з позиції розробника, можна побачити багато подібностей. Кожна система має:
- мову для створення додатків (софт під Android пишеться на Kotlin, софт під iOS – на Swift);
- пакет бібліотек (Android раніше використовував Java, iOS – Objective-C, нещодавно в iOS вийшов SwiftUI, а у Android вийшла ціла серія нових бібліотек).
Існує думка, що розробка під Android дещо складніша, ніж розробка під iOS. Історично склалося, що iOS підтримує не більше десятка девайсів (декілька версій айфонів, планшет, годинник ті ін.), в той час як Android використовується на великій кількості пристроїв, а отже спіймати баги від різних виробників набагато легше.
Наші розробники зібрали для вас найкорисніші посилання, щоб ви могли сформувати більш глибоке розуміння різниці між системами і якомога менше припускалися помилок в розробці під iOS:
- Щоб першими дізнаватись новини в iOS-розробці, підпишіться на розсилку Swift Weekly Brief. Лист із головними подіями надходитиме щочетверга.
- Якщо текстові новини – не ваше, можна бути в курсі всіх подій, слухаючи подкаст Swift Unwrapped.
Тим, хто вважає твіттер своїм основним джерелом інформації, рекомендуємо підписатися на цих хлопців:
Щоб підтягнути практичні навички Swift, рекомендуємо дивитись туторіали:
Hackingwithswift. Кодер, письменник, спікер – Paul Hudson – один з небагатьох, хто пише гарні tutorials. Він розробляв додатки для різних девайсів: iPhones, iPads, Apple Watch, Apple TV, Android, Windows, Windows Mobile, Xbox 360 та Linux, використовуючи мови Swift, Objective-C, Python, PHP, Java, C#. Пише англійською, проте просто й зрозуміло.
Raywenderlich. Над цими туторіалами працює кілька сотень людей. Велике ком’юніті ретельно перевіряє кожен курс у три етапи, щоб в результаті отримати 100% якості.
Щоб потрапити на програму підготовки iOS Development - загляньте в розділ "Тренінги" на нашому порталі.